Gönülü Olmak İstiyorum

Gönüllü olmak ve görme engellilere katkıda bulunmak amacıyla dijital kitap oluşturma, kitap seslendirme yapmak istiyorsanız OMÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Kurupelit Kampusu 55139 Kurupelit / SAMSUN adresine gelerek, bilgi@sesimizolurmusunuz.com adresine iletişim bilgilerinizi içeren mail atarak, 0(362) 457 60 63 - 0(362) 457 75 96 telefon numaralarını arayarak ya da hemen sayfanın alt kısmındaki formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru Sonucu

Başvurunuzu web form ve mail hariç yukardaki seçeneklerden herhangi biri ile yaptığınızda sizden herhangi bir eserin 3 dakikalık ses kaydını bilgi@sesimizolurmusunuz.com adresine göndermenizi isteyeceğiz. Unutmayın 15 yaşını geçmiş ve konuştuğu dili doğru telaffuz edebilen herkes gönüllü okuyucu olarak sesli kitap okuyabilir.

Sadece Seslendirme Yapmam mı Gerekiyor?

Hayır sadece kitap seslendirmeniz gerekmiyor. Görme engelliler için kitap tarayabilir, dijital arşive katkıda bulunabilir veya yüz yüze ders eğitimi verebilirsiniz.

Gelmeden Kitap Okuyabilir miyim?

Evet, eğer uzaktan gönüllü okuyucumuz olmak olmak istiyorsanız gönüllü okuyuculukla ilgili tüm bilgileri içeren dosyayı Gönüllü Okuyuculuk Bilgileri bağlantısından indirebilirsiniz. Ayrıca Gönüllü Okuyucu Eğitim Filmini internetten izleyebilirsiniz.

Online Gönüllü Formu

Yukarı