Engelsiz Kütüphane Nedir?

Kitap, roman veya farklı kaynakların dijital ses kayıtlarına aktarılarak hiç göremeyen ya da az görme yetisine sahip engelli vatandaşlarımızın ücretsiz faydalanabilecekleri kütüphanelerdir.

Sesli Kitap Nedir?

Herhangi bir yazılı eserin bir kişi tarafından sesli bir biçimde kaset, cd ya da bilgisayara okunması sonucu elde edilen eserlere sesli kitap denir.

Nasıl Katkıda Bulunabilirsiniz?

Kitap tarayarak, seslendirme yaparak veya OMÜ öğrencisi iseniz üniversitemizdeki görme engelli öğrencilerin ders ve sunumlarına yardım ederek katkıda bulunabilirsiniz.

Nasıl Gönüllü Olurum?

Gönüllü olmaya karar verdikten sonra OMÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Kurupelit Kampusu 55139 Kurupelit / SAMSUN adresine gelerek, bilgi@sesimizolurmusunuz.com adresine iletişim bilgilerinizi içeren mail atarak, 0(362) 457 60 63 - 0(362) 457 75 96 telefon numaralarını arayarak ya da Gönüllü Ol menüsüne tıklayıp açılan sayfadaki formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

Kitap Seslendirmek İstiyorum

Gönüllü olarak kitap seslendirmek istiyorsanız, bunu bizzat kabinlerimize gelerek yapabileceğiniz gibi dilerseniz uzaktan, kendi bilgisayarınızı kullanarak da gönüllü okuyucumuz olabilirsiniz.

Eğer uzaktan gönüllü okuyucumuz olmak istiyorsanız gönüllü okuyuculukla ilgili tüm bilgileri içeren dosyayı Gönüllü Okuyuculuk Bilgileri bağlantısından indirebilirsiniz. Ayrıca GETEMîn hazırlamış olduğu Gönüllü Okuyucu Eğitim Filmini internetten izleyebilirsiniz.

Yukarı